Драги моји пријатељи и саборци,
Желим овом приликом да Вам се од срца захвалим на великом доприносу за успешно окончање акције Народне странке у вези са прикупљањем потписа за Народну иницијативу коју смо спровели овог лета у кампањи чији је крајњи циљ расправа о стању у српском тужилаштву и потенцијална смена Врховног државног јавног тужиоца гђе Загорке Доловац.
У кампањи која је трајала овог лета око два и по месеца имали смо прилику да проверимо нашу тренутну снагу као организације. Такође треба имати у виду да је ова акција била јединствена, имајући у виду да смо као Народна странка имали једну политичку акцију која је била посебна и конкретна.
Народна странка је од свог оснивања имала већи број политичких активности и акција које се нису окончале услед разних околности. Овога пута, акција је изведена од почетка до краја, пре свега захваљујући организацији и активношћу нашег чланства. На томе Вам такође честитам.
Упркос томе што смо ванпарламентарна опозициона странка, наше присуство у јавности није непримећено. Снага Народне странке је у њеном Програму, идејама и идеологији по чему смо по мојем личном уверењу такође јединствени.
Коначан успех акције “Народна иницијатива” више не зависи од нас. Од тренутка када смо је предали Народној скупштини, она зависи од народних посланика.
Борба и залагање за темељне националне вредности српског народа, као и за изградњу демократског друштва, биће и даље покретач активности Народне странке.
“Проглас о српском питању у 21. веку” који смо усвојили на Скупштини у октобру 2023. године наш је идеални циљ.
Као председник странке уз велику помоћ најближих сарадника трудим се да у свакој прилици промовишем наш програм и идеологију најбоље што умем. Апелујем на све да се томе прикључите колико Вам животне околности то дозвољавају.
Србија је данас нажалост дубоко подељено друштво које не стреми истинским друштвеним вредностима. Оба главна политичка пола најмање своје енергије троше на праве и вечне вредности. Мржња је нажалост преузела примат.
Народна странка у томе не жели да учествује.
Ја се надам да ће доћи време када политика коју ми заступамо постане најважнија тема у Србији.
С вером у Бога за Краља и отаџбину.
Ваш Владимир Гајић



